VLMY32ABBB-GS08
Description
LED YELLOW 4PLCC SMD
DataSheet
VLMY32ABBB-GS08 PDF
Type Description
Series:VLM.32
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:2125mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.85V
Current - Test:50mA
Wavelength - Dominant:588nm
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm