4302H5-12V
Description
LED GREEN DIFFUSED T-1 3/4 T/H
DataSheet
4302H5-12V PDF
Part Status:Active
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Green
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:5mm, T-1 3/4
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Current - Test:13mA
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:565nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1 3/4
Size / Dimension:-
Height (Max):10.08mm