SLR343WBC7T31
Description
LED WHITE CLEAR T-1 T/H
DataSheet
SLR343WBC7T31 PDF
Type Description
Series:SLR-343
Package:Bulk
Part Status:Active
Color:White
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:680mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.10mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:40°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Size / Dimension:-
Height (Max):5.60mm