LW E67C-T2V1-5K8L-1-30-R18-Z
Description
LED WHITE DIFFUSED 4PLCC SMD
DataSheet
LW E67C-T2V1-5K8L-1-30-R18-Z PDF
Type Description
Series:Power TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:627.5mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm