B2G32USNB20C000513U1930
Manufacturer
Harvatek Corporation
VIGOR # :
Description
1.6(L) X 1.25(W) X 0.4(H) MM RED
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
B2G32USNB20C000513U1930 PDF
Type Description
Series:B2G32USNB20
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue, Red
Configuration:Independent
Lens Color:-
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:112.5mcd Blue, 112.5mcd Red
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.25mm x 1.10mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V Blue, 2V Red
Current - Test:20mA
Viewing Angle:135° Blue, 130° Red
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:470nm Blue, 624nm Red
Wavelength - Peak:468nm Blue, 632nm Red
Features:-
Package / Case:0605 (1613 Metric)
Supplier Device Package:0605
Size / Dimension:1.60mm L x 1.25mm W
Height (Max):0.50mm