LSY T676-P2R1-1-0+Q2S1-35-0-20-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED RED/YELLOW CLEAR 4PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LSY T676-P2R1-1-0+Q2S1-35-0-20-R18-Z PDF
Type Description
Series:Multi TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Red, Yellow
Configuration:Independent
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:98mcd Red, 157mcd Yellow
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V Red, 2V Yellow
Current - Test:20mA Red, 20mA Yellow
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:633nm Red, 587nm Yellow
Wavelength - Peak:645nm Red, 591nm Yellow
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
L354HD
L354HD
3MM DEEP RED THROUGH HOLE LED