HSMA-A431-Z50M1
Manufacturer
Broadcom
VIGOR # :
Description
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
HSMA-A431-Z50M1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Amber
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.2V
Current - Test:50mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:590nm
Wavelength - Peak:592nm
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):3.87mm