LW P473-Q2S1-FK0PN0-3B5A-10-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
POINTLED
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW P473-Q2S1-FK0PN0-3B5A-10-R18-Z PDF
Type Description
Series:PointLED®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:157mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:3.40mm L x 1.90mm W
Height (Max):0.80mm