VAOL-10GDE4
Description
LED GREEN CLEAR T/H
DataSheet
VAOL-10GDE4 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:350mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:10.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:30°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:570nm
Wavelength - Peak:-
Size / Dimension:-
Height (Max):13.25mm