E3113BGR-10D0003Q3U1930
Manufacturer
Harvatek Corporation
VIGOR # :
Description
LED RGB MIXED WHITE (3.2(L)X1.5(
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
E3113BGR-10D0003Q3U1930 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:Common Anode
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:500mcd Red, 500mcd Green, 500mcd Blue
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:2.00mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2V Red, 3V Green, 3V Blue
Current - Test:10mA Red, 10mA Green, 10mA Blue
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:3.20mm L x 1.50mm W
Height (Max):1.10mm