B2102USNB20C000833U1930
Description
3.2(L)X1.5(W)X1.0(H) MM RED/BLUE
DataSheet
B2102USNB20C000833U1930 PDF
Type Description
Series:B2102USNB20
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue, Red
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:45mcd Blue, 71.5mcd Red
Lens Style:Rectangle with Domed Top
Lens Size:2.00mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V Blue, 2V Red
Current - Test:20mA
Viewing Angle:124° Blue, 130° Red
Mounting Type:Surface Mount, Right Angle
Wavelength - Dominant:470nm Blue, 624nm Red
Wavelength - Peak:468nm Blue, 632nm Red
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:3.20mm L x 1.50mm W
Height (Max):1.10mm