B2632USNB20C000323U1930
Manufacturer
Harvatek Corporation
VIGOR # :
Description
3.2(L)X1.2(W)X0.8(H) MM RED/BLUE
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
B2632USNB20C000323U1930 PDF
Type Description
Series:B2632USNB20
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:Blue, Red
Configuration:Independent
Lens Color:-
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:45mcd Blue, 71.5mcd Red
Lens Style:Square with Flat Top
Lens Size:1.20mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V Blue, 2V Red
Current - Test:20mA
Viewing Angle:130° Blue, 130° Red
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:470nm Blue, 624nm Red
Wavelength - Peak:468nm Blue, 632nm Red
Features:-
Package / Case:1205 (3212 Metric)
Supplier Device Package:1205
Size / Dimension:3.20mm L x 1.20mm W
Height (Max):0.90mm