VLMO21J2L1-GS08
Description
LED ORANGE CLEAR SMD MINILED SMD
DataSheet
VLMO21J2L1-GS08 PDF
Type Description
Series:MiniLED
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Lens Color:-
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:10mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.50mm x 0.90mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:10mA
Wavelength - Dominant:605nm
Wavelength - Peak:605nm
Supplier Device Package:SMD MiniLED
Size / Dimension:2.20mm L x 1.40mm W
Height (Max):1.40mm