LW TWTG.BB-BYBZ-2C12C3-Z486-20-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
TOPLED BLACK SURFACE
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW TWTG.BB-BYBZ-2C12C3-Z486-20-R18-Z PDF
Type Description
Series:TOPLED® Black Surface
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Color:White
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:2450mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:110°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-PLCC
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.13mm