67-21/LK2C-B38454C6CB2/2T
Description
LED NEUTRAL WHITE DIFF 2PLCC SMD
DataSheet
67-21/LK2C-B38454C6CB2/2T PDF
Part Status:Obsolete
Color:White, Neutral
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:2400mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.25V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:3800K ~ 4500K
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm