LB 3333-Q1S2-35-0-10-BULK
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED BLUE CLEAR T-1 T/H
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LB 3333-Q1S2-35-0-10-BULK PDF
Type Description
Series:Radial
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Color:Blue
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:175.5mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3mm, T-1
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:40°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:471nm
Wavelength - Peak:465nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:T-1
Size / Dimension:-
Height (Max):4.80mm