XZFBB45W30MAV-6
Description
LED BLUE CLEAR 4SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
XZFBB45W30MAV-6 PDF
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:Standard
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:1195mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:2.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:60°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:470nm
Wavelength - Peak:465nm
Features:-
Package / Case:4-SMD, No Lead
Supplier Device Package:4-SMD
Size / Dimension:3.50mm L x 2.80mm W
Height (Max):3.20mm