C5SMF-GJE-CW34Q7T2
Description
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
DataSheet
C5SMF-GJE-CW34Q7T2 PDF
Type Description
Series:Screen Master®
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Green
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:4725mcd
Lens Style:Oval with Domed Top
Lens Size:5.10mm x 3.70mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:100° x 40°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:527nm
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:5mm Oval
Size / Dimension:-
Height (Max):8.50mm