
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 320mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 2.90mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 40° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 631nm |
| Wavelength - Peak: | 639nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | 3.0mm Round |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 6.20mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 264-7SURC/S530-A5 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED GREEN/ORG CLR CHIP SMD R/A
LED GREEN DIFFUSED SMD
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
FIXED IND 820UH 110MA 30 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
LED RED CLEAR 3.0MM ROUND T/H