
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Color: | Blue |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 12500mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5.00mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 15° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 470nm |
| Wavelength - Peak: | - |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | 5mm Round |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 13.30mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of C503B-BAS-CZ0A0452 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H
LED RGB 3 IN 1 4PLCC SMD
LED GREEN CLEAR REV PKG CHIP SMD
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0805
CAP CER 1210 360PF 25V ULTRA STA
CONN RCPT MALE 8POS GOLD CRIMP
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H