
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 199mcd |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 1.00mm x 0.80mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Current - Test: | 5mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | 528nm |
| Wavelength - Peak: | 525nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Height (Max): | 0.45mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 9000 |
Current price of 19-217/GHC-YR1S2/3T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED YELLOW/GREEN CHIP SMD
CHIP LED AMBER TOP MT ALINGAP
LED SIDE VIEW WHITE SMD
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412
CRYSTAL 50.0000MHZ 10PF SMD
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H
LED GREEN CLEAR SMD