
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | Red |
| Configuration: | - |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 24.75mcd |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 1.00mm x 0.50mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 5mA |
| Viewing Angle: | 130° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | 631nm |
| Wavelength - Peak: | 639nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | Chip LED |
| Size / Dimension: | 1.00mm L x 0.50mm W |
| Height (Max): | 0.30mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LTST-C283KRKT-5A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED TOP VIEW INGAN WHITE WTR CLR
LED PWR 3MM SUPER YELLOW CLEAR
LED AMBER CLEAR 4PLCC SMD
XTAL OSC XO 148.3516MHZ LVDS SMD
LED RED CLEAR SMD
XTAL OSC VCXO 38.8400MHZ LVPECL
HEAVY DUTY ANTENNA WHIP