LW ETSG-AAAB-JKKL-45-30-R18-Z-M
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED POWER TOPLED SURFACE MOUNT
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW ETSG-AAAB-JKKL-45-30-R18-Z-M PDF
Type Description
Series:Power TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:-
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:-
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.3V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm