
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Color: | Green |
| Configuration: | Independent |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 12mcd |
| Lens Style: | Rectangle with Flat Top |
| Lens Size: | 1.30mm x 1.24mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Wavelength - Peak: | 565nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.00mm L x 1.25mm W |
| Height (Max): | 1.20mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SML-LXF0805SGD-TR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED INDICATION SMD
LED 5MM 468NM HI BLUE WATER CLR
LED AMBER CLEAR T-1 T/H
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 1206 6.8NF 50V C0G 5%
CONN PLUG MALE 15P GOLD SLDR CUP
LED GREEN DIFFUSED SMD