
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Amber |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 4850mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 5mm, T-1 3/4 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.3V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 23° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | 592nm |
| Wavelength - Peak: | 594nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | T-1 3/4 |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 8.91mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of HLMP-EL25-TWK00 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED T1 RED CLEAR TH
LED RED DIFFUSED 2125 SMD
LED RGB DIFFUSED 6PLCC SMD
CAP CER
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 AUTO
DIODE ARRAY SCHOTTKY 35V 5A DPAK
LED AMBER CLEAR T-1 3/4 T/H