LW TTSD-U2V1-LML0-1-20-R18-Z-APA
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED TOPLED SMD 2PLCC
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW TTSD-U2V1-LML0-1-20-R18-Z-APA PDF
Type Description
Series:TOPLED
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:730mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-PLCC
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.13mm