LA P47B-T2U2-23-1-30-R18F-Z-TW
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED POINTLED TF SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LA P47B-T2U2-23-1-30-R18F-Z-TW PDF
Type Description
Series:PointLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:532.5mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:1.60mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:617nm
Wavelength - Peak:624nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, Flat Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:1.90mm Dia
Height (Max):0.88mm