LW T6SG-V2AA-MK0ML0-0-20-R18-ZI-VIS
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED TOPLED SMD 2-PLCC
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW T6SG-V2AA-MK0ML0-0-20-R18-ZI-VIS PDF
Type Description
Series:TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:1150mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:2-PLCC
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm