KB HAVPA1.12-UUVT-FKT1-20-R33-Z-EC
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED DISPLIX OVAL
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
KB HAVPA1.12-UUVT-FKT1-20-R33-Z-EC PDF
Type Description
Series:DISPLIX Oval
Package:Bulk
Part Status:Active
Color:Blue
Configuration:-
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:525mcd
Lens Style:Oval with Domed Top
Lens Size:2.30mm x 1.36mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.05V
Current - Test:20mA
Viewing Angle:110°, 60°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:466nm
Wavelength - Peak:462nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, No Lead
Supplier Device Package:2-SMD
Size / Dimension:2.70mm L x 2.10mm W
Height (Max):1.51mm