LW E6SC-V1AA-5K6K-34-30-R33-Z-JC
Description
LED POWER TOPLED SMD
DataSheet
LW E6SC-V1AA-5K6K-34-30-R33-Z-JC PDF
Type Description
Series:Power TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:1055mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm