LY T67K-J2L1-34-0-2-R18-Z
Description
LED YELLOW TOPLED SMD 2PLCC
DataSheet
LY T67K-J2L1-34-0-2-R18-Z PDF
Type Description
Series:TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Color:Yellow
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:9.8mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.8V
Current - Test:2mA
Supplier Device Package:2-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm