GM5BW94320A
Manufacturer
Sharp Microelectronics
VIGOR # :
Description
LED WHITE SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
GM5BW94320A PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:Standard
Lens Color:-
Lens Transparency:-
Millicandela Rating:3600mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:25mA
Viewing Angle:-
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:6-PLCC
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):1.40mm