LA M67B-T2U2-1-0-30-R18-Z-KS
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED MINI AMBER 617M SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LA M67B-T2U2-1-0-30-R18-Z-KS PDF
Type Description
Series:Mini TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:Amber
Configuration:-
Lens Color:Colorless
Lens Transparency:Clear
Millicandela Rating:532.5mcd
Lens Style:Rectangle with Flat Top
Lens Size:1.50mm x 1.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:617nm
Wavelength - Peak:624nm
Features:-
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:2.00mm L x 1.40mm W
Height (Max):1.40mm