
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | Yellow |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Lens Style: | Round with Domed Top |
| Lens Size: | 3mm, T-1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V |
| Current - Test: | 20mA |
| Viewing Angle: | 30° |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Wavelength - Peak: | 590nm |
| Features: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Supplier Device Package: | T-1 |
| Size / Dimension: | - |
| Height (Max): | 4.50mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3YT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED AMBER ROUND ALLNGAP SMD
LED INDICATION SMD
LED INDICATION SMD
IC VIDEO GRAPHIC CNTL 100QFP15
MIDDLE POWER LED SERIES 2835 0.5
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
LED YELLOW CLEAR T-1 T/H