LW E6SC-U2V2-6K6L-1-30-R18-Z
Manufacturer
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
VIGOR # :
Description
LED POWER TOPLED SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
LW E6SC-U2V2-6K6L-1-30-R18-Z PDF
Type Description
Series:Power TOPLED®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Color:White
Configuration:-
Lens Color:Yellow
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:840mcd
Lens Style:Round with Flat Top
Lens Size:2.40mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.4V
Current - Test:30mA
Viewing Angle:120°
Mounting Type:Surface Mount
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:-
Features:-
Package / Case:4-PLCC
Supplier Device Package:4-PLCC
Size / Dimension:3.20mm L x 2.80mm W
Height (Max):2.10mm