
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Power TOPLED® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Color: | White |
| Configuration: | Standard |
| Lens Color: | - |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 1460mcd |
| Lens Style: | Round with Flat Top |
| Lens Size: | 2.40mm Dia |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Current - Test: | 30mA |
| Viewing Angle: | 120° |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Features: | - |
| Package / Case: | 4-PLCC |
| Supplier Device Package: | 4-PLCC |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Height (Max): | 2.10mm |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LW E6SG-AAAB-LKML-1-30-R18-Z is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LED 5MM YLW WATER CLEAR T/H
LED YELLOW CLEAR SMD
LAMP 3MM OVAL GREEN 571NM
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
OSC XO 1.2GHZ 2.5V CML
CONN RCPT MALE 6POS GOLD CRIMP
LED WHITE DIFFUSED 4PLCC SMD