ZFS-85000HD-CW
Manufacturer
JKL Components Corporation
VIGOR # :
Description
LED FLEX RIBBON 12V WHT 5M
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
ZFS-85000HD-CW PDF
Type Description
Series:-
Package:Reel
Part Status:Active
Type:LED Engine
Color:White, Cool
CCT (K):6250K
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:1800lm (Typ)
Current - Test:4.4A
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):12V
Lumens/Watt @ Current - Test:34 lm/W
Current - Max:-
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:5000.00mm L x 8.00mm W
Height:2.50mm