CMA1516-0000-000N0H0A35G
Manufacturer
Cree
VIGOR # :
Description
XLAMP CMA LIGHT EMITTING DIODE W
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CMA1516-0000-000N0H0A35G PDF
Type Description
Series:XLamp® CMA1516
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2214lm (Typ)
Current - Test:450mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
Current - Max:1.05A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:115°
Features:-
Size / Dimension:15.85mm L x 15.85mm W
Height:1.70mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia