WLC60XW340GARQ
Description
WLC60 WORK LIGHT; LENGTH: 340 MM
DataSheet
WLC60XW340GARQ PDF
Part Status:Active
Type:LED Engine
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:620mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:87 lm/W
Current - Max:680mA
Features:IP67, IP68, IP68g, IP69K
Size / Dimension:339.90mm L x 60.90mm W
Height:52.30mm