CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2
Description
LED COB WHT 26.5MM 2700K 90CRI
DataSheet
CXM-27-27-90-36-AA00-F2-2 PDF
Type Description
Series:CXM-27
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:5470lm (5330lm ~ 5610lm)
Current - Test:1.8A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:87 lm/W
Current - Max:2.7A
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:31.50mm L x 31.50mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):26.50mm Dia