CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
Manufacturer
Luminus Devices
VIGOR # :
Description
LED COB WHT 6.3MM 3500K 80CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-6
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:120mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:240mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:8.90mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia