OVQ12S30B7
Manufacturer
TT Electronics / Optek Technology
VIGOR # :
Description
LED LT STRIP FLEX 12V BLUE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
OVQ12S30B7 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Last Time Buy
Type:LED Engine
Color:Blue
CCT (K):-
Wavelength:470nm
Configuration:Linear Light Strip, Flexible
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:133mA
Temperature - Test:-
Voltage - Forward (Vf) (Typ):-
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:133mA
CRI (Color Rendering Index):-
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:500.00mm L x 8.00mm W
Height:2.29mm