
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XLamp® CXA1507 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Color: | White, Neutral |
| CCT (K): | 4000K 2-Step MacAdam Ellipse |
| Wavelength: | - |
| Configuration: | Square |
| Luminous Flux @ Current/Temperature: | 755lm (730lm ~ 780lm) |
| Current - Test: | 200mA |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 36V |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 105 lm/W |
| Current - Max: | 375mA |
| CRI (Color Rendering Index): | 90 |
| Viewing Angle: | 115° |
| Features: | - |
| Size / Dimension: | 15.85mm L x 15.85mm W |
| Height: | 1.70mm |
| Light Emitting Surface (LES): | 8.90mm Dia |
| Lens Type: | Flat |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of CXA1507-0000-000N0UF440H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VERO 13B WARM WHITE LED ARRAY
LED COB CXA1830 WARM WHT SQUARE
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE
LED COB CXA1507 4000K WHITE SMD
TVS DIODE AXIAL 1KA 76V BI
CONN HEADER SMD 14POS 2.54MM
RES 140 OHM 1% 1/20W 0201