CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2
Description
LED COB WHT 5600K 95CRI
DataSheet
CVM-14-56-95-36-AC00-F2-2 PDF
Type Description
Series:Studio
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Cool
CCT (K):5600K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:2800lm (Typ)
Current - Test:1A
Temperature - Test:100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:78 lm/W
Current - Max:1A
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):13.50mm Dia