LPH1-02C24-5080-00
Manufacturer
New Energy
VIGOR # :
Description
L2 BOARD, XHP70.2, LINEAR, 1X2,
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LPH1-02C24-5080-00 PDF
Type Description
Series:XHP70.2
Package:Tray
Part Status:Active
Type:LED Module
Color:White, Cool
CCT (K):5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:3660lm (Typ)
Current - Test:1.05A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):22.4V
Lumens/Watt @ Current - Test:156 lm/W
Current - Max:2.4A
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:-
Features:-
Size / Dimension:93.98mm L x 32.99mm W