CLM-6-40-90-18-AA00-F2-2
Description
LED COB CLM6 NEUTRAL WHT SQUARE
DataSheet
CLM-6-40-90-18-AA00-F2-2 PDF
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Neutral
CCT (K):4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:180mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18V
Lumens/Watt @ Current - Test:-
Current - Max:360mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:13.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia