CXM-22-30-80-36-AC00-F2-3
Description
LED COB 42W 5905LM 28MM SQ SMD
DataSheet
CXM-22-30-80-36-AC00-F2-3 PDF
Type Description
Series:CXM-22
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:5400lm (Typ)
Current - Test:1.28A
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
Lumens/Watt @ Current - Test:117 lm/W
Current - Max:2.56A
Features:-
Size / Dimension:28.00mm L x 28.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):23.50mm Dia