WLS28-2CWR-570SQ
Description
WLS28-2 DUAL COLOR LIGHT STRIP;
DataSheet
WLS28-2CWR-570SQ PDF
Type:LED Module
Color:Red, White
CCT (K):5000K
Wavelength:625nm
Configuration:Linear Light Strip
Luminous Flux @ Current/Temperature:-
Current - Test:610mA
Temperature - Test:25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
Lumens/Watt @ Current - Test:27 lm/W Red, 65 lm/W White
Current - Max:1.6A
CRI (Color Rendering Index):83 (Typ)
Viewing Angle:-
Features:IP65, IP67, IP69K
Size / Dimension:616.00mm L x 28.00mm W
Height:20.90mm