CXM-9-35-80-36-AA00-F2-2
Description
LED COB WHT 9MM 3500K 80CRI
DataSheet
CXM-9-35-80-36-AA00-F2-2 PDF
Type Description
Series:CXM-9
Package:Tray
Part Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3500K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Square
Luminous Flux @ Current/Temperature:985lm (960lm ~ 1010lm)
Current - Test:240mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:117 lm/W
Current - Max:530mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:15.00mm L x 15.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):9.00mm Dia