CXM-6-27-90-18-AA00-F1-3
Description
LED COB CXM6 WARM WHITE RECT
DataSheet
CXM-6-27-90-18-AA00-F1-3 PDF
Type Description
Series:CXM-6
Package:Tray
Part Status:Not For New Designs
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:318lm (310lm ~ 325lm)
Current - Test:120mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):18V
Lumens/Watt @ Current - Test:147 lm/W
Current - Max:240mA
CRI (Color Rendering Index):90
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:12.00mm L x 13.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):6.30mm Dia